26. október 2020. Demeter. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Merkelovú útok v Berlíne šokoval, bol krutý a odporný

SITA  20.12.2016 20.12.2016  

Útok s kamiónom, pri ktorom zomrelo 12 ľudí a 48 ďalších utrpelo zranenia, Angela Merkelová odsúdila ako krutý a absolútne nepochopiteľný čin.BERLÍN 20. decembra (WebNoviny.sk) - "Teroristický útok" boli slová, ktoré v utorok použila nemecká kancelárka Angela Merkelová v súvislosti s pondelkovou tragédiou na berlínskych vianočných trhoch. "V tejto situácii musíme vychádzať z toho, že išlo o teroristický útok," vyhlásila Merkelová.

ÚTOK V BERLÍNE

Útok s kamiónom, pri ktorom zomrelo 12 ľudí a 48 ďalších utrpelo zranenia, odsúdila ako "krutý a absolútne nepochopiteľný čin". Tento čin ju "vydesil, šokoval a hlboko zarmútil". "Je to veľmi ťažký deň," pokračovala kancelárka vo vyhlásení zo svojho úradu v Berlíne, ktorým sa v utorok oficiálne vyjadrila k pondelkovým udalostiam na vianočných trhoch neďaleko Pamätného kostola cisára Viliama I. na námestí Breitscheidplatz v štvrti Charlottenburg. Útok bude podľa nej potrestaný "tak, ako to vyžadujú naše zákony".
Merkelová ďalej uviedla, že v prvom rade myslí na "mŕtvych a zranených". Krajinu podľa nej zjednotil žiaľ. "Myslím na záchranárov, policajtov, hasičov, lekárov a zdravotníkov." Merkelová sa im poďakovala "z celého srdca za ťažké nasadenie".
Podľa kancelárky to "bolo obzvlášť odporné" voči mnohým Nemcom, ktorí sa denne snažia pomôcť utečencom, a voči mnohým ľuďom, "ktorí naozaj potrebujú pomoc a pokúšajú sa o integráciu do našej krajiny". "Viem, že by to pre nás všetkých bolo ťažko znesiteľné, pokiaľ by sa potvrdilo, že osoba, ktorá spáchala tento čin, hľadala v Nemecku ochranu a azyl," pripustila. "Nechceme žiť v strachu pred zlom," zdôraznila s tým, že vianočných trhov sa nikto nechce vzdať. "Aj keď je to pre nás v týchto hodinách ťažké, nájdeme silu žiť tak, ako chceme žiť v Nemecku: slobodne, spoločne a otvorene."
Odporúčame:

Foto: Do davu na vianočných trhoch v Berlíne vrazil kamión

Páchateľ z Berlína prišiel do Nemecka ako utečenec

Na Slovensku platí druhý stupeň teroristického ohrozenia

Na vianočných trhoch v Berlíne boli aj slovenskí futbalisti

Fico: V Berlíne išlo o útok proti kultúrnej identite Európy

Reakcie politikov na útok kamiónom v Berlíne

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow