30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mesto Bratislava chce kúpiť 88 nových autobusov

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

Po plánovanej technickej životnosti je v Bratislave 73 autobusov.
BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Hlavné mesto SR Bratislava chce obnoviť dopravné prostriedky mestskej hromadnej dopravy, kúpiť plánujú 88 nových autobusov.
Bratislavský magistrát to uvádza v materiáli na rokovanie mestského zastupiteľstva, ktoré sa začína v stredu 16. novembra o 8:30 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Predkladateľom návrhu je primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Obnoviť by mali tridsať autobusov dĺžky osemnásť metrov, dvadsaťosem autobusov dĺžky dvanásť metrov, dvadsaťštyri autobusov s dĺžkou 10,5 metra a šesť autobusov, ktoré majú do deväť metrov.
V návrhu je tiež žiadosť, aby Dopravný podnik Bratislava pripravil verejnú obchodnú súťaž na nákup autobusov v predpokladanej sume 24 miliónov eur. Hromadnú dopravu v hlavnom meste financujú z mestského rozpočtu a mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava. "Napriek obnove vozidlového parku v predchádzajúcich rokoch je po plánovanej technickej životnosti 73 autobusov," píše sa v dôvodovej správe s tým, že v rokoch 2014 - 2015 kúpili do Bratislavy sto nových autobusov.
Návrh o nákupe nových autobusov sa však nepáči poslancom z Klubu pre Bratislavu, materiál pokladajú za nekoncepčný a zle pripravený. Podľa jeho predsedu Martina Borguľu je tiež dôležité nakúpiť nové autobusy v správnej štruktúre, teda vymeniť krátke vozidlá za dlhšie. Ako pripomína, vyriešilo by to problém s preplnenými autobusmi. "Väčší počet krátkych autobusov nevyrieši problém s kapacitou a ešte prinesie nový problém, nedostatok šoférov," pripomenul Borguľa. Jeho klub navrhuje, aby boli o materiáli ešte diskusie a až potom by sa ním malo zaoberalo mestské zastupiteľstvo.
Hovorkyňa Bratislava Ivana Skokanová dnes povedala, že vyjadrenia mestských poslancov bude magistrát považovať za záväzné. "Ak bude ďalšia diskusia, sme pripravení rokovať," ukončila.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow