27. november 2020. Milan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Metodické centrum chce eliminovať extrémizmus žiakov

SITA SITA SITA  3.12.2016 3.12.2016  

Organizácia ministerstva školstva spolupracuje na medzinárodnom projekte, hlavnými výstupmi budú vzdelávacie audiovizuálne didaktické pomôcky, edukačné materiály, metodiky či prípadové štúdie.
BRATISLAVA 3. decembra (WebNoviny.sk) - Metodicko-pedagogické centrum začalo s partnerskými inštitúciami spolupracovať na medzinárodnom projekte s názvom Vzdorujeme extrémizmu.
Cieľom projektu je podporiť pôsobenie učiteľov zamerané na elimináciu extrémizmu u žiakov v nižších ročníkoch základných škôl. V rámci podpory profesijného rozvoja učiteľov chcú partneri projektu zároveň pripraviť materiály, ktoré dokážu prispieť k účinnejšiemu zamedzeniu extrémizmu v školách. Informovalo o tom ministerstvo školstva na svojej internetovej stránke.
Projekt je financovaný prostredníctvom programu Európskej únie Erasmus+. Koordinátorom projektu je najväčšia vzdelávacia inštitúcia vo Walese Cardiff Council Education Service. Hlavnými výstupmi projektu budú vzdelávacie audiovizuálne didaktické pomôcky a zborník pre učiteľov. Súčasťou tohto zborníka budú edukačné materiály, metodiky, prípadové štúdie, príklady osvedčených postupov z praxe a analytické výstupy z prieskumov projektu. Aktivity projektu Vzdorujeme extrémizmu sú naplánované na 36 mesiacov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow