21. september 2020. Matúš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mexiko vydalo do USA narkobaróna Joaquína "El Chapa" Guzmána

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Joaquín 'El Chapo' Guzmán, šéf drogového kartelu Sinaloa, je považovaný za jednu z najvýznamnejších postáv zločineckého prostredia v Mexiku.MEXIKO 20. januára (WebNoviny.sk) - Mexická vláda vo štvrtok oznámila, že vydala na trestné stíhanie do Spojených štátov narkobaróna Joaquína "El Chapa" Guzmána. Mexické ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Guzmána vydalo do USA vo štvrtok - deň pred inauguráciou novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Guzmán, šéf drogového kartelu Sinaloa, je považovaný za jednu z najvýznamnejších postáv zločineckého prostredia v Mexiku. Začiatkom januára 2016 sa po tretíkrát dostal do rúk polície. Prvýkrát ho zadržali v roku 1993 v Guatemale, odkiaľ bol vydaný do Mexika.
V roku 2001, keď sa objavila informácia o jeho vydaní do USA, sa mu však z väzenia podarilo ujsť. Po 13 rokoch na úteku ho polícia znova chytila vo februári 2014.V júli 2015 sa mu však opäť podarilo ujsť, a to tunelom vykopaným z cely väzenia do najbližšieho domu. Na úteku vtedy strávil pol roka.Vo väzení Ciudad Juárez pri hraniciach s USA, kde sa dosiaľ nachádzal, ho strážilo okolo 700 príslušníkov ochranky, a to vnútri objektu i v jeho okolí.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow