26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Migranti mrznú v Srbsku, dožadujú sa otvorenia hraníc

SITA  25.1.2017 25.1.2017  

Humanitárne organizácie v uplynulých dňoch varovali, že migranti nachádzajúci sa v Srbsku sú vzhľadom na extrémne chladné januárové počasie v tejto balkánskej krajine vystavení veľkému zdravotnému riziku.BELEHRAD 25. januára (WebNoviny.sk) - Niekoľko stoviek migrantov protestovalo v stredu v mrazivom počasí v srbskej metropole Belehrad. Migranti sa dožadovali otvorenia európskych hraníc.
Migranti s transparentmi sa zhromaždili pred starým colným skladiskom v centre Belehradu, ktorý slúži ako dočasná ubytovňa pre niekoľko stoviek mužov a chlapcov z Afganistanu či Pakistanu. "Chceme, aby sa otvorili hranice, pretože 90 percent z ľudí, čo sú tu, je chorých," povedal jeden z demonštrujúcich Afgancov. Na veľkých tabuliach mali demonštranti nápisy s heslami ako "Sloboda pohybu" alebo "Otvorte hranice, prosím".
Humanitárne organizácie v uplynulých dňoch varovali, že migranti nachádzajúci sa v Srbsku sú vzhľadom na extrémne chladné januárové počasie v tejto balkánskej krajine vystavení veľkému zdravotnému riziku. V Srbsku sa v utečeneckých táboroch, provizórnych nocľahárňach alebo len tak v parkoch zdržiava podľa odhadov okolo 7000 utečencov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow