26. máj 2019. Dušan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Milióny ľudí hlasovali nelegálne za Clintonovú, tvrdí Trump

SITA SITA SITA  28.11.2016 28.11.2016  

Donald Trump reagoval na žiadosť o prepočítavanie hlasov v štáte Wisconsin, kde vo voľbách 8. novembra zvíťazil, avšak tamojšie výsledky napadla kandidátka Strany zelených Jill Steinová. WASHINGTON 28. novembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump v nedeľu vyhlásil, že "milióny ľudí" hlasovali v prezidentských voľbách v USA v rozpore so zákonom a že by dosiahol ešte výraznejšie víťazstvo, ak by sa tak nestalo. Informovala o tom agentúra DPA.
Trump reagoval na žiadosť o prepočítavanie hlasov v štáte Wisconsin, kde vo voľbách 8. novembra zvíťazil, avšak tamojšie výsledky napadla kandidátka Strany zelených Jill Steinová.
Volebný štáb Trumpovej hlavnej súperky, demokratky Hillary Clintonovej podporil Steinovej iniciatívu, aj keď celkové výsledky volieb by sa zmenili len v prípade zmeny výsledkov vo viacerých ďalších štátoch. "Okrem drvivého víťazstva v Zbore voliteľov som zvíťazil v počte hlasov voličov, ak odrátate milióny ľudí, ktorí hlasovali nelegálne," uviedol Trump na Twitteri.

Pripomenulo to jeho vyjadrenia z predvolebnej kampane, počas ktorej vyhlasoval, že voľby budú zmanipulované v jeho neprospech. Svoje najnovšie tvrdenia nepodporil žiadnymi dôkazmi. Clintonová dostala o vyše dva milióny hlasov viac než Trump, ten však získal za jednotlivé štáty jasne vyšší počet voliteľov, ktorých zbor oficiálne zvolí budúceho prezidenta v decembri.
Trump kritizoval snahu Steinovej o prepočítanie hlasov ako zúfalý čin zameraný na získanie peňazí pre Stranu zelených a Clintonovú obvinil, že neplní sľub akceptovania volebných výsledkov. "Minie sa toľko času a peňazí - rovnaký výsledok! Smutné," napísal Trump.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow