25. september 2018. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Militanti neďaleko Káhiry zabili desiatky policajtov

 21.10.2017 21.10.2017  

KÁHIRA 21. októbra (WebNoviny.sk) - Pri nevydarenom pokuse o zásah proti militantom neďaleko egyptskej metrpoly Káhira zahynulo najmenej 54 príslušníkov egyptských bezpečnostných zložiek. Informujú o tom policajné zdroje, podľa ktorých sa počet obetí môže ešte zvyšovať.

Odporúčame:Aktualizované: Pri samovražednom útoku Talibanu zahynulo niekoľko desiatok vojakov

Okolnosti prestrelky, ktorá sa odohrala v oblasti al-Wahát al-Bahríja približne vzdialenej 130 kilometrov od Káhiry, nie sú zatiaľ úplne jasné. Podľa egyptských médií je to najmä preto, že zrejme zatiaľ nikto nedokázal podať o udalosti komplexnú správu. Podľa doterajších informácií sa z miesta bojov podarilo ujsť len jednému príslušníkovi bezpečnostných síl v obrnenom vozidle.
Bezpečnostné sily chceli na základe informácií tajných služieb zaútočiť na úkryt militantov v al-Wahát al-Bahríja, no podľa niektorých informácií im veľmi rýchlo došlo palivo. Podľa agentúry Associated Press (AP) militanti časť príslušníkov egyptských bezpečnostných síl následne zajali a neskôr pozabíjali.
Viac k témam: Egypt, Káhira, militanti, policajtiZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Militanti neďaleko Káhiry zabili desiatky policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow