22. september 2020. Móric. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Míľnik v univerzitnom hokeji

SITA  12.1.2017 12.1.2017  

Predstavitelia EUHA a ACHA podpísali memorandum.
Univerzitný hokej v Európe sa opäť posunul o krok vpred. V poradí už štvrté vzájomné meranie síl medzi výberom študentov – hokejistov z Európy a Ameriky malo špeciálnu príchuť. Práve počas neho podpísali predstavitelia oboch zúčastnených strán memorandum o spolupráci, čo znamená nielen vzájomné uznávanie sa na pôde univerzitného hokeja, ale tiež hneď niekoľko príležitostí pre samotných hráčov či trénerov.
Výber ACHA (American Collegiate Hockey Association) zamieril do Európy už po štvrtý raz a tohtoročná konfrontácia amerických a európskych vysokoškolákov priniesla so sebou aj významný krok. Práve počas tohto merania síl podpísal prezident EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia) Jaroslav Straka a Paul Hebert (ACHA) memorandum o vzájomnej spolupráci, resp. o jej prehĺbení a o vzájomnom uznávaní sa ako členov svetového univerzitného hokeja. Kým univerzitný hokej v Európe (EUHL) pokračuje ešte len vo svojej štvrtej sezóne, ten americký má viac ako storočnú tradíciu a pod ACHA spadá momentálne viac ako 500 tímov. Práve podpísanie spomínaného memoranda je tak jasným signálom, že vysokoškolský hokej v Európe sa posúva správnym smerom a EUHA (riadiaci orgán EUHL – Európska univerzitná hokejová liga) je teda právom uznávaná ako medzinárodná asociácia.
"Vďaka tejto spolupráci sa budeme snažiť spoločnými silami snažiť podporovať sa a pracovať na výmenných pobytoch nielen pre hráčov, ale tiež pre trénerov a rozhodcov. Cítime zadosťučinenie a sme hrdí, že vďaka tvrdej práci nás všetkých sme boli uznaní za medzinárodnú asociáciu a to nielen americkou ACHA, ale tiež ruskou SHL, kde je momentálne 114 univerzitných tímov," vyslovil prezident EUHA Jaroslav Straka. Jemu i jeho kolegom z asociácie však nerobilo radosť len podpísanie spomínaného memoranda, ale tiež výsledok zápasu, v ktorom proti sebe čelili európski a americkí vysokoškoláci. "Američania po prvý raz absolvovali nazvime to turné, počas ktorého hrali proti našim tímom a tiež proti nášmu výberu. Verím, že je to skvelá skúsenosť nielen pre samotných hráčov, ale tiež pre mužstvá ako také. Som šťastný, že sa našim chlapcom podarilo zvíťaziť, lebo aj to je jedným z dôkazov, že sa uberáme správnym smerom a naberáme na kvalite," vyjadril sa Peter Špankovič, generálny manažér EUHA. "Už teraz nastal jeden významný krok, a síce Patrick Rogan, ktorý hral doposiaľ v zámorí v Arizona State Univ (ACHA), je najnovšie už hráčom našej EUHL, konkrétne tímu UK Praha, nakoľko sa na Karlovej Univerzite rozhodol i študovať," doplnil Ľubomír Sekeráš, viceprezident EUHA.
Výsledky zápasov ACHA v Európe:

Academy 1928 KTH Krynica – ACHA (select) 7:3

UMB Banská Bystrica – ACHA (select) 6:1

Diplomats Pressburg – ACHA (select) 1:8

EUHL (select) – ACHA (select) 4:1

UK Praha – ACHA (select) 3:5

autor: Janka Danková

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow