19. september 2019. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Miloš Zeman predniesol svoje tradičné vianočné posolstvo

SITA  26.12.2016 26.12.2016  

Prezident Miloš Zeman vo svojom vianočnom posolstve ocenil stav českej ekonomiky.PRAHA 26. decembra (WebNoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman v pondelok predniesol svoje tradičné vianočné posolstvo. Konštatoval, že ľudia v Česku majú dôvody na radosť.

Znovu odmietol dobrovoľné prijímanie migrantov

Zeman pripomenul prosperujúcu domácu ekonomiku, rastúce mzdy a nízku nezamestnanosť. Kritizoval naopak nízke verejné investície, nezmyselné dotácie či niektoré sociálne dávky. Znovu tiež odmietol dobrovoľné prijímanie migrantov do ČR, informoval spravodajský server Novinky.cz. "Bilancia je pozitívna, aj keď každá minca má dve strany," uviedol Zeman v súvislosti s ekonomickou situáciou.
K politickej situácii prezident podotkol, že koaličné vládnutie pochopiteľne sprevádzajú krízy. Pripomenul koaličnú roztržku medzi ČSSD a ÁNO na tému policajnej reorganizácie. Zdôraznil, že sa nepostavil na žiadnu stranu tohto sporu a snažil sa byť jeho moderátorom.

Kritizoval vedenie Európskej únie

K zahraničnej politike prezident pripomenul, že "je smutný z brexitu". Kritizoval "neschopné, byrokratické vedenie EÚ", ktoré podľa neho nie je ani schopné chrániť hranice EÚ, napísal server Novinky.cz.
Zeman pripomenul tiež spojitosť migračnej krízy so zhoršením bezpečnostnej situácie v Európe. V nasledujúcich dvoch rokoch by preto podľa neho nemali byť v rámci kvót do ČR prijímaní žiadni migranti.
"Nemám nič proti tomu, aby sme pomáhali na ich alebo susednom území," uviedla česká hlava štátu, ktorú citoval server Novinky.cz. Prezident súhlasil aj s pomocou pre Grécko a Taliansko, ktoré sa s migračnou vlnou stretávajú. Prijatie migrantov by však podľa neho mohlo v ČR vytvoriť "podhubie pre teroristické útoky".
Na záver svojho prejavu prezident poprial ľuďom "radosť a úsmev" a pozitívne myslenie, aby Česi neboli považovaní za najskeptickejších národ.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow