28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Minister Gajdoš si stojí za povýšením Danka, zaslúžil si to

SITA  23.1.2017 23.1.2017  

Andrej Danko si podľa ministra Gajdoša povýšenie zaslúži, pretože bol nápomocný napríklad pri zavádzaní konceptu dobrovoľnej vojenskej prípravy alebo pri navýšení rozpočtu pre rezort obrany. BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) - Minister obrany Peter Gajdoš stojí za svojím rozhodnutím povýšiť predsedu parlamentu Andreja Danka do hodnosti kapitána v zálohe.
Ako uviedol v pondelok na brífingu, povýšenie si podľa neho zaslúži, pretože bol nápomocný napríklad pri zavádzaní konceptu dobrovoľnej vojenskej prípravy alebo pri navýšení rozpočtu pre rezort obrany. Gajdoš Danka povýšil rozkazom a o tých sa podľa neho nediskutuje, tie sa vo vojenskom prostredí plnia.
Odporúčame:

Danko: Na hodnosť kapitán som hrdý, zaslúžim si ju

Kapitán Andrej Danko si zmazal profil na Facebooku

SNS vysvetlila, prečo nefunguje Dankov profil na Facebooku

Žena dôstojníka to natrela Dankovi, tvrdé slová za kapitána

Vojakom napľuli do tváre, kritizuje Matovič hodnosť Danka

SaS: Povyšovanie vládnych politikov je tragikomická aféra

"Ako minister obrany, ústavný činiteľ a trojhviezdičkový generál si za rozhodnutím stojím," povedal Gajdoš s tým, že túto právomoc mu umožňuje zákon. Ako ďalej zdôraznil, Danko si od neho povýšenie nepýtal. "Z mojej strany to bol prejav úcty a vďaky," zdôraznil.
Danko bol podľa Gajdoša v priebehu vykonávania povinnej vojenskej služby schopným vojakom a vzorne si plnil povinnosti. Zákonné rozhodnutie ministra by podľa Gajdoša mali rešpektovať okrem opozičných politikov aj bývalí a aktívni vojaci, pretože štvavá kampaň poškodzuje ozbrojené sily.
Predsedu parlamentu Andreja Danka povýšil v septembri minulého roku minister obrany Peter Gajdoš do hodnosti kapitána v zálohe.
Danko po medializácii prípadu zdôraznil, že je na svoju vojenskú hodnosť hrdý a v prípade potreby je pripravený prevziať zodpovednosť, ktorá mu ako kapitánovi prináleží. O tom, že sa šéf parlamentu stal v tichosti armádnym dôstojníkom, informoval Denník N. Ocenenie mal dostať aj za to, že žiadal navýšenie rozpočtu pre armádu.
Predsedu vlády Roberta Fica zase podľa medializovaných informácii v marci 2016 povýšil bývalý minister obrany Martin Glváč na plukovníka.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow