16. december 2018. Albína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ministerstvo životného prostredia otvorí dvere pre verejnosť, príde aj kúzelník

 8.5.2017 8.5.2017  

BRATISLAVA 8. mája (WebNovny.sk) - S cieľom podporiť environmentálne cítenie verejnosti, najmä detí, otvorí Ministerstvo životného prostredia (MŽP) už v sobotu 13. mája svoje dvere návštevníkom. Deň otvorených dverí bude sprevádzať viacero akcií určených najmä pre tých najmenších. Príde kúzelník i detské divadielko, chýbať nebude ani bagrová show.
V priestoroch ministerstva a na priľahlom Námestí Ľudovíta Štúra v Bratislave zástupcovia Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) záujemcom ukážu, ako postaviť búdku pre vtáky, kde ju umiestniť a ako sa vtáky za túto službu odvďačia.
"Napríklad aj tým, že sa živia hmyzom a ušetria nám peniaze za repelent," pozýva MŽP. Prostredníctvom kvízových otázok sa od zástupcov SAŽP návštevníci dozvedia, ako sa správať "3E - ekonomicky, environmentálne a eticky". Pripravené budú aj rôzne propagačné materiály o činnosti a úlohách MŽP a jeho rezortných organizácií, medzi ktoré patrí SAŽP, ZOO Bojnice, Štátna ochrana prírody či Slovenský hydrometeorologický ústav.
Viac k témam: Ministerstvo životného prostredia SRZdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo životného prostredia otvorí dvere pre verejnosť, príde aj kúzelník © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow