23. november 2020. Klement. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ministri zahraničia budú riešiť jadrový program Severnej Kórey, krajine chcú vyslať odkaz

 20.12.2017 20.12.2017  

OTTAWA 20.decembra (WebNoviny.sk) - Kanada a Spojené štáty americké usporiadajú 16. januára stretnutie svetových predstaviteľov zamerané na riešenie situácie s jadrovým programom Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).
V utorok to počas rokovaní v Ottawe oznámili minister zahraničia USA Rex Tillerson a jeho kanadská kolegyňa Chrystia Freeland. Na stretnutí budú o KĽDR diskutovať ministri zahraničia z krajín, ktorých jednotky pod velením Organizácie Spojených národov pomáhali Južnej Kórei počas Kórejskej vojny.

Stretnutie bude vo Vancouveri

Svojho vyslanca bude na rokovaní, ktoré sa bude konať v kanadskom Vancouveri, mať aj spomínaná Južná Kórea, Japonsko či India.

Odporúčame:Japonsko posilňuje obranu proti Severnej Kórei, nakúpi nové systémy protiraketovej obrany

Podľa Tillersona bude cieľom stretnutia zlepšiť účinnosť nátlakovej kampane na KĽDR a vyslanie jednotného odkazu, že medzinárodná komunita nebude akceptovať Severnú Kóreu ako jadrový štát.

Nátlak sa bude zosilňovať

Americký šéf diplomacie zdôraznil, že nátlak na krajinu sa bude zosilňovať, až kým "nebude súhlasiť s odovzdaním svojich jadrových zbraní".

Odporúčame:Severná Kórea chce predísť vojne, uviedol zástupca OSN Jeffrey Feltman

Freeland dodala, že verí, že diplomatické riešenie situácie s KĽDR je "zásadné a možné", pri žiadnej zmene správania sa ázijskej krajiny je však nátlak nevyhnutný. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.
Viac k témam: Kanada, Rex Tillerson, Severná Kórea, USAZdroj: Webnoviny.sk - Ministri zahraničia budú riešiť jadrový program Severnej Kórey, krajine chcú vyslať odkaz © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow