25. september 2018. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ministrovi Žigovi nesedia rozporuplné vyjadrenia opozície v kauze odmeny pre Bžána za Gabčíkovo

 18.10.2017 18.10.2017  

BRATISLAVA 18. októbra (WebNoviny.sk) - Minister hospodárstva Peter Žiga požiadal opozíciu, aby si v celej veci týkajúcej sa Vodnej elektrárne Gabčíkovo urobila poriadok.

Rozporuplné vyjadrenia

Ministrovi totiž nesedia ich rozporuplné vyjadrenia, keď ešte pred dvoma rokmi tvrdili, že 700-miliónový súdny spor Slovensko prehrá a v súčasnosti tvrdia, že to bola vopred vyhratá medzinárodná arbitráž. Tu vidno podľa neho dvojtvárnosť opozície.

Odporúčame:Galek by už právnikom za spor o Gabčíkovo nedal ani euro, pre Kollára je znížená odmena prijateľná

"Pri prebratí vodnej elektrárne do rúk štátu tvrdili, že spor prehráme, že sme už vystavili talianskej spoločnosti Enel (vtedy majoritný akcionár Slovenských elektrární - pozn. red.) istý šek a dnes čítame v dôvodovej správe k zvolaniu mimoriadnej schôdze čítame, že spor bol jasný, že ho vyhráme,“ povedal Žiga v pléne parlamentu počas mimoriadnej schôdze.

Odmena bola neprijateľná pre celú vládu

Minister znova zopakoval, že odmena bola neprijateľná aj pre celú vládu.
„Ihneď, ako som sa dozvedel o tejto odmene, som konal. V prvej reakcii som dal jasne najavo a vyzval som spoločnosť MH Manažment, aby sumu zásadne znížili. Ani so zníženou sumou nie som spokojný,“ dodal Žiga s tým, že v spolupráci s ministerstvom spravodlivosti, že ešte stále môže byť zmluva s advokátskou kanceláriou zneplatnená, keďže nebola v centrálnom registri zverejnená podľa platných zákonov.
Na návrh opozičných poslancov bola zvolaná mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej sa rozoberá kauza odmeny pre advokátsku kanceláriu za vyhratú medzinárodnú arbitráž o Vodnú elektráreň Gabčíkovo. Opozičným poslancom sa nepozdávala odmena pre advokátsku kanceláriu v pôvodnej celkovej výške 77 miliónov eur. Táto odmena je v súčasnosti znížená na zhruba 17 miliónov eur.
Viac k témam: Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán, JUDr. Radomír Bžán, Národná rada SR, Peter Žiga, Vodná elektráreň GabčíkovoZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Ministrovi Žigovi nesedia rozporuplné vyjadrenia opozície v kauze odmeny pre Bžána za Gabčíkovo © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow