21. november 2018. Elvíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mjanmarsko je pripravené prijať Rohingov, ľudskoprávne organizácie vyjadrili nad návratom obavu

 23.11.2017 23.11.2017  

NEPJITO 23. novembra (WebNoviny.sk) - Mjanmarsko a Bangladéš sa dohodli na repatriácii státisícov moslimských Rohingov, ktorí ušli z vlasti pred zásahmi armády. Obe strany dohodu podpísali v mjanmarskom hlavnom meste Nepjito, detaily však nie sú známe.
Bangladéš ju označil za "prvý krok", pričom Mjanmarsko tvrdí, že je pripravené Rohingov prijať "čím skôr". Ľudskoprávne organizácie však vyjadrili obavy nad možným núteným návratom príslušníkov tejto menšiny, kým nebude zaistená ich bezpečnosť.
Americký minister zahraničia Rex Tillerson v stredu vyhlásil, že zásahy mjanmarských ozbrojených síl proti menšine Rohingov sa rovnajú "etnickým čistkám".

Odporúčame:Premiérka obvinila Mjanmarsko na valnom zhromaždení OSN z vytvárania mínových polí

Rohingovia sú moslimskou menšinou bez štátnej príslušnosti, ktorí sú v prevažne budhistickom Mjanmarsku vystavení dlhodobej perzekúcii. Po vypuknutí augustových násilností ušlo viac než 600-tisíc z nich do susedného Bangladéša.
Viac k témam: Bangladéš, Mjanmarsko, RohingoviaZdroj: Webnoviny.sk - Mjanmarsko je pripravené prijať Rohingov, ľudskoprávne organizácie vyjadrili nad návratom obavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow