17. december 2018. Kornélia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mjanmarsko vyčlenilo peniaze na stavbu plotu, chce sa brániť proti návratu Rohingov

 23.2.2018 23.2.2018  

BANGKOK 23. februára (WebNoviny.sk) - Mjanmarská vláda schválila rozpočet 15 miliónov dolárov (v prepočte 12,22 milióna eur) na postavenie plotu pozdĺž hraníc s Bangladéšom a na ďalšie súvisiace projekty.
Miestne médiá uvádzajú, že rozpočet navrhli ministerstvá vnútra, obrany a zahraničných vecí, ktoré sú všetky riadené mjanmarskou armádou. Zástupca ministra vnútra Aun Soe informoval, že na hranici dlhej 293 kilometrov sa už teraz nachádza oplotenie v dĺžke 202 kilometrov.

Odporúčame:Slovensko prispelo humanitárnou pomocou Rohingom, počet utečencov v Bangladéši pribúda

Mjanmarsko sa chce brániť proti návratu Rohingov, príslušníkov moslimskej menšiny, ktorí z krajiny ušli do susedného Bangladéša pred vyvražďovaním zo strany miestnych obyvateľov a mjanmarskej armády. Rohingov sa nezastala ani držiteľka Nobelovej ceny za mier Aun Schan Su Ťij, ktorá je neoficiálnou prezidentkou krajiny. Su Ťij dokonca tieto etnické čistky obhajovala a tvrdila, že šlo o protiteroristické operácie.
Viac k témam: Bangladéš, Mjanmarsko, plot, RohingoviaZdroj: Webnoviny.sk - Mjanmarsko vyčlenilo peniaze na stavbu plotu, chce sa brániť proti návratu Rohingov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow