19. máj 2019. Gertrúda. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mohli Nemci zabrániť útoku v Berlíne? Informácie vraj mali

SITA  23.12.2016 23.12.2016  

Hlásenia z Maroka ohľadne Amriho údajne prijali v septembri a októbri nemecká Spolková spravodajská služba (BND) a Spolkový kriminálny úrad (BKA).BERLÍN 23. decembra (WebNoviny.sk) - Marocké bezpečnostné zložky v uplynulých mesiacoch dvakrát varovali nemeckých kolegov pred zámermi Tunisana Anisa Amriho, ktorý bol identifikovaný ako páchateľ pondelňajšieho útoku na vianočné trhy v Berlíne.

ÚTOK V BERLÍNE

Nemenované zdroje, na ktoré sa odvoláva tlačová agentúra DPA, v piatok uviedli, že hlásenia z Maroka ohľadne Amriho prijali v septembri a októbri nemecká Spolková spravodajská služba (BND) a Spolkový kriminálny úrad (BKA). Určitú "rolu" mohli tieto varovania zohrať aj pri práci Spoločného centra pre boj proti terorizmu (GTAZ) v Berlíne.
Uvedené informácie potvrdili aj zdroje z prostredia marockých bezpečnostných zložiek, nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere však na tlačovej konferencii v Berlíne odmietol odpovedať na príslušnú otázku s tým, že v Amriho prípade je "veľmi veľa dohadov".
Podľa medializovaných informácií bol útočníkom na vianočné trhy v berlínskej štvrti Charlottenburg radikál, ktorého predtým nemecké orgány niekoľko mesiacov sledovali pre podozrenie z chystania takéhoto činu. Bolo o ňom známe, že je vyznávačom salafizmu, ultrakonzervatívnej odnože islamu, a stýka sa s podobne zmýšľajúcimi osobami.
Tunisan Amri, o ktorom sa predpokladá, že spáchal útok v Berlíne pomocou uneseného poľského kamióna, bol usmrtený v piatok nadránom pri prestrelke s policajtmi na milánskom predmestí Sesto San Giovanni. Pondelňajší náraz kamióna do stánkov a návštevníkov vianočných trhov v berlínskej časti Charlottenburg si vyžiadal 12 mŕtvych a desiatky zranených.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow