18. jún 2019. Vratislav/Vratislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Morská vlna na Islande strhla nemeckú rodinu, žena zahynula

SITA  10.1.2017 10.1.2017  

Silný vietor a vysoké vlny turisti na Islande nezriedka podceňujú.REYKJAVÍK 10. januára (WebNoviny.sk) - Pre 47-ročnú turistku z Nemecka sa dovolenkový pobyt na Islande stal osudným. Ženu, ktorá sa v spoločnosti manžela a dvoch detí nachádzala v osudnom momente v najjužnejšie ležiacej lokalite ostrova Kap Dyrhólaey, strhla morská vlna podobne ako ďalších členov rodiny.
Na rozdiel od nich sa však žena z vody už sama nedostala a jej telo našli na pobreží v pondelok popoludní. V nemocnici ju potom vyhlásili za mŕtvu. Informácie priniesli v utorok noviny Morgunbladid s odvolaním sa na policajné zdroje. Ani islandské úrady, ani hovorca nemeckej ambasády v Reykjavíku zatiaľ žiadne ďalšie informácie o obeti nezverejnili.
Spomínaný úsek islandského pobrežia je mimoriadne vyhľadávaný turistami, a to kvôli obrovskému množstvu čierneho vulkanického piesku. Iba vlani tam prišiel o život turista z Číny a pred 10 rokmi návštevníčka z USA. Silný vietor a vysoké vlny turisti na Islande nezriedka podceňujú.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow