16. október 2018. Vladimíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Most cez Dunaj chcel postaviť aj Váhostav, ich lacnejšiu ponuku Maďari vylúčili

 17.10.2017 17.10.2017  

BRATISLAVA 17. októbra (WebNoviny.sk) - Nový cestný most cez Dunaj medzi Komárnom a Komáromom chcela postaviť aj spoločnosť Váhostav - SK, a. s. (Váhostav) s talianskym partnerom Itinera, S. p. A. V tendri predložili cenu v prepočte 74,87 mil. eur, čo bolo zhruba o 16 mil. eur menej ako úspešný domáci uchádzač.

Odporúčame:Stavebným spoločnostiam chýbajú pracovníci, musia odmietať skoro 20 percent zákaziek

Maďarská spoločnosť Nemzeti Infrastruktúrafejlesztő (NIF) Zrt., ktorá verejné obstarávanie zabezpečovala, taliansko-slovenské konzorcium vylúčila spolu s ďalšími troma záujemcami z rôznych dôvodov.

Združenie odpovedalo na doplňujúce otázky

"Váhostav bol členom konzorcia spolu s talianskym partnerom Itinera, pričom podiel Váhostavu v konzorciu bol 25 %. Po zaslaní ponuky na výstavbu spomínaného mostu zaslal maďarský obstarávateľ združeniu niekoľko doplňujúcich otázok, na ktoré združenie riadne odpovedalo," informoval v utorok agentúru SITA hovorca Váhostavu Tomáš Halán.
"Vysvetlenie však podľa názoru maďarského obstarávateľa nebolo dostatočné, a preto ponuku konzorcia zo súťaže vylúčil. Vzhľadom na maďarskú legislatívu sa taliansko-slovenské združenie voči rozhodnutiu obstarávateľa neodvolalo," uviedol Halán.

Stavba má trvať dva roky

Zákazku získalo maďarské združenie zhotoviteľov H-M Duna híd za cenu 91,2 mil. eur. Členmi úspešného konzorcia, ktoré má most cez Dunaj postaviť približne za dva roky, sú spoločnosti Hídepitő Zrt. so sídlom v Budapešti a Mészáros és Mészáros Kft. z obce Alcsút. Ich subdodávateľmi na stavbe budú ďalšie domáce stavebné firmy Duna Aszfalt Kft., Hódút kft. a HSP Hídepitő Kft.
Medzi vylúčenými uchádzačmi bolo aj konzorcium SDD s účasťou spoločnosti Pannon - Doprastav, Kft. Slovenská spoločnosť Doprastav, a. s., sa k účasti svojej dcéry v tendri nechcela vyjadriť s tým, že išlo o súťaž v Maďarsku a iba príslušná spoločnosť je oprávnená a kompetentná sa vyjadriť.
Výstavba mosta cez Dunaj sa oficiálne začala v utorok a trvať by mala do konca roka 2019.
Viac k témam: Komárno, most cez Dunaj, VáhostavZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Most cez Dunaj chcel postaviť aj Váhostav, ich lacnejšiu ponuku Maďari vylúčili © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow