23. február 2020. Roman/Romana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Most-Híd vyzýva premiéra Fica, aby svojimi slovami neznemožnil rokovania o rekonštrukcii vlády

 5.3.2018 5.3.2018  

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) - Strana Most-Híd vyzýva premiéra Fica, aby svojimi slovami neznemožnil ďalšie rokovania o rekonštrukcii vlády. Uvádza sa to v stanovisku strany, ktorým reaguje na dnešné vyhlásenie Roberta Fica, že prečo sa prezident Andrej Kiska stretol s Georgeom Sorosom v New Yorku 20. septembra 2017 bez prítomnosti predstaviteľov ministerstva zahraničných vecí.

Vinník v zahraničí

Slová, ktoré odzneli na tlačovej besede premiéra Roberta Fica, sú pre stranu Most-Híd nepochopiteľné a neakceptovateľné. Namiesto hľadania riešení na vzniknutú politickú situáciu hľadal premiér vinníka v zahraničí. Premiér zvolil nebezpečnú cestu, z ktorej už nemusí byť návrat, píše sa ďalej v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Klára Debnár.

Odporúčame:Fico sa vyjadril k politickej situácii, Kiskovi adresoval otázku v súvislosti so Sorosom

Na dnešné premiérovo vyhlásenie reaguje aj hnutie Progresívne Slovensko, ktoré vo svojej reakcii uvádza, že ak niekto doteraz vytiahol meno George Soros na Slovensku, boli to buď fašisti, konšpirátori alebo ľudia s úmyslom zvrhnúť demokratický režim na Slovensku. Robert Fico sa dnes zaradil do tejto spoločnosti. Práve tento útok na prezidenta a jeho prepájanie s menom Georgea Sorosa má reálny rukopis v zahraničí. Môžeme ho vidieť v článkoch ruskej propagandy, u Viktora Orbána alebo extrémistov v Európe a vo svete.

Polarizácia slovenskej spoločnosti

Podľa stanoviska Progresívne Slovensko jednoznačne odmieta novú vlnu polarizácie slovenskej spoločnosti a za reálny prvok destabilizácie považuje práve dnešnú tlačovú besedu premiéra. Robert Fico dnes potvrdil, že stratil súdnosť a urobí všetko preto, aby sa udržal pri moci. Vyvstáva v tom otázka, či sa Robert Fico chystá na koalíciu s fašistami a antisystémovými stranami. Progresívne Slovensko je pripravené rokovať so všetkými demokratickými stranami a hnutiami na vybudovaní alternatívy k hrozbe, ktorú oddnes predstavuje Robert Fico. Stanovisko agentúre SITA poskytlo Ľubomír Ondrejkovič z Progresívneho Slovenska.
Predseda vlády SR Robert Fico sa dnes vo svojom vyhlásení pýtal, prečo sa prezident Andrej Kiska stretol s Georgeom Sorosom v New Yorku 20. septembra 2017 bez prítomnosti predstaviteľov ministerstva zahraničných vecí. Fico to povedal v súvislosti s nedeľňajším prejavom prezidenta, ktorý podľa Fica nebol písaný na Slovensku, čo už kancelária prezidenta odmietla. Fico zároveň dnes spojil opozíciu so snahou o "prevrat". Kiska sa nedeľňajším vyhlásením podľa neho priklonil na stranu opozície.
Viac k témam: Most-Híd, Progresívne Slovensko, Robert Fico, Smer-SD, Vláda SRZdroj: Webnoviny.sk - Most-Híd vyzýva premiéra Fica, aby svojimi slovami neznemožnil rokovania o rekonštrukcii vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow