23. október 2018. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mrazy spôsobili pokles úrody hrozna, vinári očakávajú tento rok drahšie vína

 9.5.2017 9.5.2017  

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) - Spoločnosť Villa Vino Rača očakáva pre jarné aprílové mrazy pokles úrody vo viniciach o 60 %.
"Najmenej škôd sme zaznamenali v odrode Frankovka. Najviac poškodené boli odrody Rizling, Müller Thurgau a Irsai Oliver,“ dodal na stretnutí s novinármi generálny riaditeľ Villa Vino Rača Ján Krampl.
Podľa neho slabšia úroda hrozna bude mať za následok vyššie ceny vín. "Premenené na drobné - nižšia úroda, hrozno pôjde hore, no a zrejme budú drahšie aj vína. Myslíme si však, že tento rok prinesie kvalitné vína,“ podotkol Krampl.

Odporúčame:Na Slovensku hrozia mrazy, SHMÚ vydal výstrahu

Firma vyčíslila po jarných mrazoch škody v objeme zhruba 70 tisíc eur. Škody sa bude vinársky podnik snažiť získať od štátu. "Veď prednedávnom vystúpil pán predseda vlády a povedal, že nás nenechá v štichu,“ konštatoval Krampl.
Akciová Villa Vino Rača sa zaoberá výrobou vín. Ťažiskom produkcie spoločnosti, ktorá sa rozsahom výroby zaraďuje medzi stredné vinárske firmy, sú akostné odrodové biele a červené vína a podľa podmienok a kvality konkrétneho ročníka aj vína s prívlastkom. V súčasnosti spoločnosť hospodári na 27 hektároch vinohradov.
Viac k témam: vinári, vínoZdroj: Webnoviny.sk - Mrazy spôsobili pokles úrody hrozna, vinári očakávajú tento rok drahšie vína © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow