27. november 2020. Milan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Muž dostal trest za lúpež, ktorú spáchal pred ôsmimi rokmi

SITA SITA SITA  14.11.2016 14.11.2016  

Nepodmienečný trest za zločin lúpeže dostal Daniel Š. z Banskej Bystrice až ako dospelý.
BANSKÁ BYSTRICA 14. novembra (WebNoviny.sk) – Pol roka odňatia slobody nepodmienečne za zločin lúpeže uložil dnes senát Okresného súdu v Banskej Bystrici 23-ročnému Danielovi Š. z tohto mesta. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný sa voči nemu neodvolal, ale prokurátorka sa vyjadrí v zákonnej lehote.
Daniel spáchal lúpež ešte pred ôsmimi rokmi v Banskej Bystrici na Triede SNP. Vtedy ako 15-ročný atakoval o dva roky mladšieho spolužiaka Ondreja a pod hrozbou bitky ho olúpil o tisíc korún. Peniaze mal chlapec od otca na rifle. Peniaze dal, pretože Daniel bol známy ako bitkár. Trestné stíhanie Daniela bolo pre zdravotný stav vrátane psychiatrického liečenia napadnutého školáka prerušené a obnovené až v tomto roku.
Na súde Daniel už ako dospelý vinu nepoprel a s plačom svoje konanie oľutoval. Súd mu vymeral trest pod dolnou hranicou sadzby, pričom zohľadnil jeho priznanie, bezúhonnosť do lúpeže i odstup času od skutku. Nemohol však uložiť podmienku, pretože Daniel bol v roku 2013 odsúdený za iný čin.
Daniel tiež musí otcovi školáka zaplatiť škodu v súčasnej mene, čo predstavuje 33,19 eura. Týmto rozsudkom nie je prípad Daniela Š. uzavretý. Podľa prokuratúry sa vedie proti nemu ďalšie konanie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow