22. jún 2018. Paulína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Muž, ktorý útočil na Las Ramblas, sa po incidente prechádzal po Barcelone a zabil človeka

 21.8.2017 21.8.2017  

BARCELONA 21. augusta (WebNoviny.sk) - Útočník, ktorý dodávkou vrazil do davu ľudí v španielskej Barcelone, zabil na úteku ďalšieho muža. Dvadsaťdvaročný Younes Abouyaaqoub, ktorého sa polícii zatiaľ nepodarilo chytiť, sa asi 90 minút po útoku prechádzal po Barcelone, v blízkosti trhu La Boqueria či tamojšej univerzity.

Polícia začala strieľať

Následne dobodal istého Paua Pereza, telo naložil na zadné sedadlá jeho auta a ušiel. Krátko nato prešiel cez kontrolné stanovište policajnej hliadky, ktorá naňho začala strieľať. Polícia našla auto a v ňom telo zavraždeného Pereza približne tri kilometre ďalej, v blízkosti mesta Sant Just Desvern.
Abouyaaqoub, ktorý dodávkou na promenáde Las Ramblas zabil 13 osôb a viac ako 120 zranil, ostáva na úteku.

Odporúčame:Pravdepodobný páchateľ útokov v Barcelone a neďaleko Cambrils je stále na úteku

Úrady zamietli zábrany

Niekoľko hodín po incidente v Barcelone útočníci vrazili autom na chodník v meste Cambrils, pričom zomrela jedna žena. Polícia v tomto prípade všetkých piatich útočníkov zastrelila. K útokom sa už prihlásila extrémistická skupina Islamský štát (IS).
Podľa úradov ostáva v nemocnici po oboch incidentoch 50 ľudí, pričom deviati z nich sú v kritickom stave.

Odporúčame:Teroristi mali v Barcelone iný plán, obetí mohlo byť oveľa viac

Katalánske úrady zamietli návrh španielskej vlády, ktorá chcela umiestniť zábrany na Las Ramblas. Podľa nich by neboli efektívne a nezabránili by prístupu automobilov na promenádu z iných miest. Na ulicu tiež musia mať prístup bezpečnostné zložky.
Viac k témam: Islamský štát, teroristický útok v Barcelone, Younes AbouyaaquoubZdroj: Webnoviny.sk - Muž, ktorý útočil na Las Ramblas, sa po incidente prechádzal po Barcelone a zabil človeka © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow