19. máj 2019. Gertrúda. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Muž sa pošmykol v traverze pod vrcholom Bradavice, potreboval pomoc záchranárov

 9.3.2017 9.3.2017  

POPRAD 9. marca (WebNoviny.sk) – Pomoc horských záchranárov potreboval v stredu 8. marca 64-ročný český turista pod vrcholom Bradavice pod Rohatou vežou (2200 m.n.m.) vo Vysokých Tatrách. Počas výstupu s horským vodcom sa nešťastne pošmykol v traverze.
Ako vo štvrtok informovala Horská záchranná služba (HZS), napriek pohotovej reakcii vodcu, ktorý zachytil jeho pád, si turista spôsobil úraz hornej končatiny, hrudníka a krčnej chrbtice. Po záchrannej akcii bol vo večerných hodinách v Tatranskej Polianke odovzdaný posádke Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP).
Do terénu odišlo v stredu na pomoc českému turistovi osem záchranárov HZS. „Štyria z nich po ošetrení a zafixovaní pacienta vykonali 500 metrov dlhý technický spust za pomoci lanovej techniky a nosidiel UT 2000. Pacienta následne transportovali Velickou dolinou k Večnému dažďu, kde bol vykonaný ďalší, stometrový spust,“ opísali priebeh akcie záchranári.
Pacienta záchranári zniesli k Sliezskemu domu. „Tu ho preložili do vozných saní a za pomoci snežného skútra dopravili po Velický most, odkiaľ pokračovali terénnym vozidlom HZS do Tatranskej Polianky,“ uviedli záchranári, ktorí pacienta následne odovzdali posádke RZP.
Viac k témam: horská záchranná služba, Vysoké TatryZdroj: Webnoviny.sk - Muž sa pošmykol v traverze pod vrcholom Bradavice, potreboval pomoc záchranárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow