26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Muž v Jemene sa odpálil medzi vojakmi, zabil ich desiatky

SITA  18.12.2016 18.12.2016  

K útoku sa bezprostredne neprihlásila žiadna skupina. Odohral sa viac ako týždeň po tom, čo pri podobnom útoku na rovnakom mieste zahynulo 48 ľudí.SANÁ 18. decembra (WebNoviny.sk) - Najmenej 30 jemenských vojakov zahynulo a desiatky ďalších utrpeli zranenia pri nedeľňajšom útoku samovražedného atentátnika v meste Aden na juhu krajiny, informoval nemenovaný predstaviteľ miestnej bezpečnosti.
Útočník opásaný výbušninami sa odpálil v skupine vojakov, ktorí sa zhromaždili pri vojenskej základni Solban v severovýchodnej časti Adenu. K útoku sa bezprostredne neprihlásila žiadna skupina. Odohral sa viac ako týždeň po tom, čo pri podobnom útoku na rovnakom mieste zahynulo 48 ľudí. Prihlásila sa k nemu teroristická organizácia Islamský štát (IS).
Aden je dočasným sídlom jemenskej vlády, ktorú podporuje Saudská Arábia. Povstalci podporovaní Iránom kontrolujú hlavné mesto Saná a ďalšie územia Jemenu. Ozbrojený konflikt medzi jemenskými vládnymi jednotkami a prevažne šiitskými povstalcami - húsíami - trvá od roku 2014. Situáciu v krajine komplikujú aj výpady IS a al-Káidy, ktoré sporadicky útočia na príslušníkov armády.
Od marca 2015 bojuje proti húsíom a silám podporujúcim jemenského exprezidenta Alího Abdalláha Sáliha vojenská koalícia pod vedením Saudskej Arábie, ktorá stojí na strane medzinárodne uznávaného jemenského prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího. Konflikt v Jemene už pripravil o život približne 10.000 ľudí a vyvolal závažnú humanitárnu krízu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow