28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Muž vyvesil na holandský konzulát tureckú vlajku a kričal Alláhu akbar

 12.3.2017 12.3.2017  

ISTANBUL 12. marca (WebNoviny.sk) - Nad holandským konzulátom v Istanbule v nedeľu zaviala turecká vlajka. Za holandskú ju vymenil muž, ktorému sa podarilo vyšplhať na strechu budovy. Zároveň skandoval "Alláhu akbar" (Boh je najväčší).
Okrem toho pred konzulátom stála skupina mužov s tureckými vlajkami, ktorá vykrikovala "prekliate Holandsko" alebo "rasistické Holandsko", informovala agentúra AP.

Odporúčame:Turecký šéf diplomacie pohrozil Holandsku sankciami, Erdogan hovorí o nacizme a fašitoch

Vzťahy medzi Tureckom a Holandskom dospeli k otvorenej roztržke. Vláda v Amsterdame totiž zabránila v sobotu tureckému ministrovi zahraničných vecí a ministerke pre záležitosti rodiny osloviť svojich krajanov v Holandsku v súvislosti s kontroverzným aprílovým ústavným referendom v Turecku, ktoré má posilniť právomoci prezidenta a oslabiť parlament. V Holandsku totiž žije približne štvrť milióna Turkov, ktorí môžu hlasovať v tureckom referende.
Po zamietnutej agitácii turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu pohrozil Holandsku sankciami.
Turecká ministerka pre záležitosti rodiny Fatma Betül Sayanová Kayaová označila konanie Holanďanov za fašistické. "Toto sú pozostatky nacizmu, sú to fašisti," reagoval zas turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
Viac k témam: Holandsko, Recep Tayyip Erdogan, TureckoZdroj: Webnoviny.sk - Muž vyvesil na holandský konzulát tureckú vlajku a kričal Alláhu akbar © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow