29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mzdový spor v Lufthanse rozhodne arbitráž

SITA  16.12.2016 16.12.2016  

Nová mzdová dohoda v najväčšom nemeckom leteckom prepravcovi má byť hotová do konca januára.BERLÍN 16. decembra (WebNoviny.sk) - O podobe novej kolektívnej zmluvy v spoločnosti Lufthansa rozhodne arbitrážne konanie. Dohodli sa na tom v piatok zástupcovia najväčšieho nemeckého leteckého prepravcu a odborového zväzu pilotov (Vereinigung Cockpit).
Nová mzdová dohoda má byť hotová do konca januára. "(Dohodli sme sa) na arbitrážnom konaní v snahe nájsť trvalé riešenie," uviedli odbory a zamestnávateľ v spoločnom vyhlásení. Odbory tiež súhlasili, že počas arbitrážneho konania nevstúpia do štrajku.
Piloti spoločnosti Lufthansa vstúpili do štrajku prvýkrát v apríli 2014. Posledný, v poradí 15., sa uskutočnil koncom novembra. Štrajky sa konajú v čase, kedy Lufthansa prechádza reštrukturalizáciou, aby obstála v konkurencii leteckých firiem z regiónu Perzského zálivu a európskych nízkonákladových leteckých spoločností.
Odborový zväz Vereinigung Cockpit tvrdí, že najväčšia nemecká letecká spoločnosť celé roky vykazovala významné zisky, a preto žiadali medziročné zvýšenie platov o 3,66 percenta s platnosťou za uplynulých 5,5 roka. Lufthansa ponúkala menší rast platov a navrhovala, aby o spore rozhodol arbiter.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow