24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na exekučnú amnestiu od poisťovne Dôvera reagovalo viac ako štyri tisíc dlžníkov

 23.1.2018 23.1.2018  

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) - Na exekučnú amnestiu od Dôvery reagovalo viac ako štyri tisíc dlžníkov.

Ukončilo sa 11 tisíc exekučných konaní

Ako uviedli zástupcovia zdravotnej poisťovne v pondelok na tlačovej konferencii, spolu zaplatili dva milióny eur, pričom vďaka amnestii sa ukončilo 11 tisíc exekučných konaní.

Odporúčame:Sú tri možnosti, ako sa vysporiadať s exekúciami, tvrdí premiér Fico

"Cieľ získať aspoň časť peňazí z ťažko vymožiteľných pohľadávok sme naplnili. Sumu dva milióny eur chceme použiť na úhradu zdravotnej starostlivosti pre našich poistencov," zhodnotil generálny riaditeľ poisťovne Martin Kultan.

Dôvera očakáva zisk cez 10 miliónov eur

Ak do 31. decembra 2017 zaplatili dlžníci na zdravotnom poistení polovicu istiny vymáhanej v exekúcii, poisťovňa ju zastavila, exekútorovi zaplatila trovy exekúcie a zvyšok dlhu ďalej nevymáhala. Amnestia sa týkala starších exekúcií, teda tých, ktoré Dôvera podala na vymáhanie do 31. decembra 2015 a pri ktorých bol zostatok dlhu 100 eur a viac.
Dlžníkov poisťovňa vyzvala na úhradu dlhu listom s vyčíslením dlhu a s podrobným vysvetlením, ako treba postupovať. Po zaplatení dlhu, respektíve po zbavení sa všetkých exekúcií, majú dlžníci nárok na úhradu všetkej zdravotnej starostlivosti, vrátane plánovaných zákrokov v nemocnici či kúpeľnej liečby.
Generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Martin Kultan zároveň informoval, že Dôvera očakáva za rok 2017 zisk vo výške približne cez 10 mil. eur. "Čo je zhruba jedno percento z predpísaného poistného," dodal. Bližšie informácie poskytne zdravotná poisťovňa, keď bude mať detailné čísla na prelome marca a apríla.
Viac k témam: Dôvera zdravotná poisťovňa, exekúcie, zdravotné poisťovneZdroj: Webnoviny.sk - Na exekučnú amnestiu od poisťovne Dôvera reagovalo viac ako štyri tisíc dlžníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow