29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na Islamský štát zaútočilo šesť ruských bombardérov

SITA  30.1.2017 30.1.2017  

Šesť diaľkových bombardérov Tu-22M3 preletelo nad územím Iraku a Iránu a podniklo masívny úder na novoidentifikované ciele Islamského štátu v provincii Dajr az-Zaur.MOSKVA 30. januára (WebNoviny.sk) - Šesť ruských diaľkových bombardérov Tu-22M3 podniklo dnes skupinový nálet na pozície teroristickej organizácie Islamský štát (IS) v sýrskej provincii Dajr az-Zaur. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.
"Šesť diaľkových bombardérov Tu-22M3 vzlietlo 30. januára z letiska v Ruskej federácii, preletelo nad územím Iraku a Iránu a podniklo masívny úder na novoidentifikované ciele Islamského štátu v provincii Dajr az-Zaur. Pri útoku boli zničené dve veliace centrá, sklady zbraní a munície a veľké množstvo živej sily a techniky," uviedol rezort obrany.
"Útoky proti určeným cieľom potvrdili nestranné monitorovacie prostriedky. Bombardérom poskytovali ochranu stíhačky Su-30SM a Su-35S z leteckej základne Humajmím. Po splnení úlohy sa všetky ruské lietadlá bezpečne vrátili na svoje letiská," dodalo ruské ministerstvo obrany, ktoré citovala agentúra TASS.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow