25. október 2020. Aurel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na kostole sa preborila strecha, zahynuli desiatky ľudí

SITA SITA SITA  11.12.2016 11.12.2016  

K zrúteniu rozostavaných alebo čerstvo dokončených budov v Nigérii dochádza pomerne často.LAGOS 11. decembra (WebNoviny.sk) - Až okolo 200 ľudí zahynulo, keď sa na nich v sobotu v meste Uyo, metropole štátu Akwa Ibom na juhu Nigérie zrútila strecha ešte nedokončeného kostola.
Novinárov o tom v nedeľu informoval Etete Peters, riaditeľ tamojšej fakultnej nemocnice. Údaje miestneho lekárskeho združenia sú však omnoho nižšie, hovoria len o 21 obetiach na životoch. Presný počet mŕtvych bude pravdepodobne známy, až keď sa skončia záchranné práce v troskách zničenej budovy kresťanského chrámu.
V kostole sa v čase nešťastia zhromaždilo veľa ľudí, pretože sa tam mala konať biskupská vysviacka. Hovorca miestneho guvernéra informoval, že úrady nariadili vyšetrovanie, či pri stavbe nedošlo k porušeniu technologických postupov.
K zrúteniu rozostavaných alebo čerstvo dokončených budov v Nigérii dochádza pomerne často. Vinu na tom nesie korupcia v podobe podplácania stavebného dozoru spolu s používaním nekvalitných stavebných materiálov, nedodržiavaním stavebných postupov a ignorovaním povinnosti zaobstarať si pred stavbou stavebné povolenie.
V roku 2014 sa zrútila viacposchodová ubytovňa pri synagóge v Lagose, pričom zahynulo 116 ľudí, väčšinou hostí z Južnej Afriky. Vyšetrovaním sa vtedy zistilo, že budova sa zrútila v dôsledku nekvalitného projektu a kvôli chybám pri stavbe. Vinníkov sa doteraz nepodarilo dostať pred súd.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow