26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na Medzinárodnom vianočnom bazári vyzbierali 80-tisíc eur

SITA  18.12.2016 18.12.2016  

Bazár sa konal v nedeľu 27. novembra a zúčastnilo sa na ňom 30 krajín, ktoré reprezentovali stánky jednotlivých veľvyslanectiev ponúkajúce národné špeciality či tradičné výrobky.BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Na 25. ročníku Medzinárodného vianočného bazára v Bratislave sa na charitatívne účely podarilo vyzbierať 80 389,32 eur.
Na pôde ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí to počas vianočného stretnutia ministra Miroslava Lajčáka s predstaviteľmi diplomatického zboru oznámila koordinátorka Medzinárodného klubu žien v Bratislave Zuzana Merrifield. Informácia sa nachádza na stránke rezortu diplomacie.
Bazár sa konal v nedeľu 27. novembra a zúčastnilo sa na ňom 30 krajín, ktoré reprezentovali stánky jednotlivých veľvyslanectiev ponúkajúce národné špeciality či tradičné výrobky. Lajčák pri slávnostnom oznámení výťažku bazára ocenil Medzinárodný klub žien za jeho zanietenie a nadšenie, s akým bazár organizuje už 25 rokov. Vyzdvihol aj aktívnu účasť diplomatických zastúpení jednotlivých krajín pre Slovensko, vďaka ktorej si toto podujatie udržiava značnú popularitu a teší sa záujmu verejnosti.
Vianočný bazár sa v Bratislave koná od roku 1991. Na vstupnom, z predaja a z dobrovoľných príspevkov jednotlivých účastníckych veľvyslanectiev a organizácií sa odvtedy podarilo vyzbierať už viac ako milión eur. Vlani to bolo 75-tisíc eur a tento rok sa výsledná suma ešte zvýšila. Všetky získané prostriedky používa Medzinárodný klub žien na charitatívne účely.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow