26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na severe Indie sa vykoľajil vlak, zahynuli desiatky ľudí

SITA SITA SITA  20.11.2016 20.11.2016  

K tragickej nehode expresu Patna-Indore došlo asi 100 kilometrov od veľkého priemyselného mesta Kanpur, kam sanitky previezli do nemocníc desiatky zranených.NAÍ DILLÍ 20. novembra (WebNoviny.sk) - Najmenej 63 ľudí v nedeľu ráno zomrelo a desiatky ďalších utrpeli zranenia, keď okolo 3.00 hodiny rannej miestneho času (v sobotu 22.30 SEČ) vykoľajil v severoindickom zväzovom štáte Uttarpradéš expresný vlak. Oznámila to polícia.
Mimo koľaje sa ocitlo najmenej 14 vozňov vlaku, v ktorých uviazli ľudia. Približne 150 z nich je zranených, povedal novinárom na tlačovej konferencii policajný komisár Zaki Ahmed. Varoval, že počet mŕtvych zrejme ešte stúpne. Dva klimatizované vozne boli vážne poškodené a uväznili ľudí vo svojom vnútri.
K nehode expresu Patna-Indore došlo asi 100 kilometrov od veľkého priemyselného mesta Kanpur, kam sanitky previezli do nemocníc zranených. Mesto Kanpur je významnou železničnou križovatkou najľudnatejšieho indického štátu, cez ktorú denne prechádzajú stovky vlakov. Zatiaľ nie je jasné, čo nedeľňajšiu nehodu zavinilo.
"Vyšetrovací tím začne ihneď zisťovať príčinu nehody," oznámil minister železničnej dopravy na Twitteri. Svoj nezmerný smútok v súvislosti s nehodou vyjadril indický premiér Naréndra Módí. "Myšlienkami som s rodinami pozostalých," uviedol na Twitteri.
Indické železnice dopravia denne približne 23 miliónov ľudí. Nehody na železnici sú časté, vo väčšine prípadov v dôsledku ľudskej chyby alebo starnúceho technického zariadenia a preplnených vlakov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow