18. november 2018. Eugen. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na Slovensko môžu prísť investície za skoro dve miliardy eur

SITA  27.12.2016 27.12.2016  

Vďaka príchodu zahraničných investorov by sa mohlo na Slovensku vytvoriť 24 tisíc nových pracovných miest.
BRATISLAVA 27. decembra (WebNoviny.sk) - O Slovensko sa stále zaujímajú zahraniční investori. Ministerstvo hospodárstva má v súčasnosti rozpracovaných 66 investičných projektov. Vďaka nim by sa mohlo na Slovensku preinvestovať 1,8 miliárd eur.
"Hovoríme tu o vytvorení 24 tisíc nových pracovných miest. Samozrejme, očakávame, že všetkých 66 projektov sa nám nemusí podariť dotiahnuť, lebo jednak asi nebudeme vedieť vyjsť v ústrety všetkým, čo sa týka investičných stimulov, a jednak investori sa rozhodnú pre inú krajinu," povedal v rozhovore pre agentúru SITA minister hospodárstva Peter Žiga.
Podľa ministra z hľadiska konkurencieschopnosti je na tom Slovensko veľmi dobre. "Zásadné súboje o investície s okolitými krajinami vyhrávame. A nie je to len o výške platov. Je to o celkovom vnímaní Slovenska zo strany investorov," dodal Žiga.
Ako minister zdôraznil, veľkým vyznamenaním pre krajinu je, že zhruba 50 % zo všetkých nových investičných projektov sú projekty už u nás etablovaných investorov, ktorí plánujú svoju výrobu na Slovensku rozšíriť. "Sú dokonca zahraniční investori, ktorí odišli zo Slovenska niekde inde, a po rokoch sa vrátili, lebo zistili, že máme lepších a šikovnejších ľudí," konštatoval Žiga.
Nových investorov minister hospodárstva zatiaľ nechcel konkretizovať. "Prezrádzať mená nových investorov vopred môže rokovania zásadne skomplikovať, čo určite nechceme," uzavrel Žiga.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow