23. september 2020. Zdenka. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na Slovensku platí druhý stupeň teroristického ohrozenia

SITA  20.12.2016 20.12.2016  

Minister vnútra Robert Kaliňák zároveň informoval, že v novembri získali informácie o možných útokoch v strednej Európe. Niektoré informácie sa vôbec nepotvrdili, v niektorých prípadoch sme urobili opatrenia.BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Minister vnútra Robert Kaliňák po pondelkovom útoku na vianočných trhoch v Berlíne potvrdil, že na Slovensku stále platí druhý, teda zvýšený stupeň teroristického ohrozenia.
Zároveň ale zdôraznil, že nemajú informácie o bezprostrednom ohrození Slovenska. "Robia sa preventívne opatrenia, aby sa akékoľvek riziko zmenšovalo. Aktuálne bude na Slovensku hliadkovať bezmála 1000 policajných hliadok, v bežnom režime ich je v službe 300," vysvetlil.

ÚTOK V BERLÍNE

Policajné hliadky budú na miestach, kde je zvýšený pohyb ľudí - vianočné trhy, obchodné centrá či dopravné uzly. Zvýšili sme monitorovanie hraničných priechodov, dodal minister. Národné bezpečnostné analytické centrum bude zasadať a monitorovať situáciu 24 hodín denne. Takýto stav bude trvať do odvolania.
Minister vnútra zároveň informoval, že v novembri získali informácie o možných útokoch v strednej Európe. Niektoré informácie sa vôbec nepotvrdili, v niektorých prípadoch sme urobili opatrenia, dodal Kaliňák.
Odporúčame:

Foto: Do davu na vianočných trhoch v Berlíne vrazil kamión

Páchateľ z Berlína prišiel do Nemecka ako utečenec

Fico: V Berlíne išlo o útok proti kultúrnej identite Európy

Reakcie politikov na útok kamiónom v Berlíne

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow