17. december 2018. Kornélia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na svadobčanov sa počas búrky zrútil múr, zahynulo 22 ľudí

 11.5.2017 11.5.2017  

NAÍ DILLÍ 11. apríla (WebNoviny.sk) - Najmenej 22 ľudí zahynulo a ďalšie desiatky osôb utrpeli zranenia v západoindickom štáte Radžastan, kde sa na svadobných hostí počas búrky zrútil múr. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu.
K nešťastiu došlo v meste Bharatpur v priebehu svadobnej hostiny, keď oblasť, kde sa obrad konal, zasiahla búrka sprevádzaná intenzívnym dažďom, pred ktorým sa svadobčania rozhodli ukryť pod prístreškom pripevneným k približne 30 metrov dlhému a takmer štyri metre vysokému múru. Ten sa však z neznámych príčin zrútil.
Medzi mŕtvymi je 11 mužov, sedem žien a štyri deti, pričom stav niektorých zranených je vážny a podľa miestnej polície nie je vylúčené, že počet obetí na životoch ešte nie je konečný.
Pády rôznych stavieb sú v Indii pomerne bežné v dôsledku nedôsledného dodržiavania relatívne laxných bezpečnostných predpisov, ktoré investorom umožňujú používať nekvalitné stavebné materiály a bez povolenia zvyšovať budovy o ďalšie poschodia.
Viac k témam: IndiaZdroj: Webnoviny.sk - Na svadobčanov sa počas búrky zrútil múr, zahynulo 22 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow