21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na trhovisku v Maiduguri sa odpálili dve dievčatá

SITA SITA SITA  11.12.2016 11.12.2016  

K zodpovednosti za útok na trhovisku v Maiduguri sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale má všetky znaky atentátov páchaných aktivistami islamistického hnutia Boko Haram.MAIDUGURI 11. decembra (WebNoviny.sk) - Séria výbuchov na trhovisku v meste Maiduguri na severovýchode Nigérie si vyžiadalo najmenej jednu obeť a 18 zranených.
Podľa miestnych médií sa trhovisko stalo terčom útoku dvoch samovražedných atentátnikov - muža a ženy. Predstaviteľ miestnej domobrany však informoval, že výbuchy spôsobili dve dievčatá vo veku sedem-osem rokov. Najprv výbušninu aktivovalo prvé a keď sa pri ňom zbehli trhovníci, nálož na svojom tele odpálilo aj druhé dievča.
K zodpovednosti za útok sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale má všetky znaky atentátov páchaných aktivistami islamistického hnutia Boko Haram, ktoré vzniklo práve v Maiduguri.
Tento nový vývoj v Nigérii, keď v Maiduguri v poslednom čase došlo k viacerým islamistickým samovražedným atentátom a v priľahlej oblasti aj k útokom na viacero objektov vládnej armády, vyvoláva pochybnosti o pravdivosti tvrdení predstaviteľov vlády a armády, že sedem rokov trvajúce povstanie skupiny Boko Haram je takmer úplne potlačené. AP pred časom upozornila, že povstalci, naopak, svoje bojové operácie zintenzívnili a sú mobilnejší, čo súvisí aj so záverom obdobia dažďov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow