18. jún 2019. Vratislav/Vratislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na východe Ukrajiny obe strany opäť porušujú prímerie

 2.4.2017 2.4.2017  

KYJEV 2. apríla (WebNoviny.sk) - Strany ozbrojeného konfliktu na východe Ukrajiny sa v nedeľu navzájom obvinili z porušenia dohody o prímerí, ktorá začala platiť v noci na sobotu.
Velenie ukrajinskej armády v nedeľu v Kyjeve informovalo, že ostreľovanie jej pozícií v Donbase si za posledných 24 hodín vyžiadalo zranenia štyroch vojakov vládnych síl. Nahlásilo aj 37 prípadov porušenia tzv. veľkonočného prímeria zo strany proruských separatistov.

Odporúčame:Ukrajinský prezident Porošenko nariadil prímerie v Donbase, platiť má od 1. apríla

Hovorca vládnych síl informoval, že ukrajinská armáda prímerie dodržiava a na tieto provokácie nereagovala. Proseparatistická tlačová agentúra DAN zasa uviedla, že ukrajinské vládne jednotky za uplynulých 24 hodín porušili režim prímeria 35-krát, pričom na ostreľovanie použili aj ťažké mínomety a granátomety.
Zranenia utrpel jeden príslušník ozbrojených síl samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR), spresnila DAN s odvolaním sa velenie separatistov v Donecku.
Na prímerí, ktoré platí od 1. apríla, sa 29. marca v Minsku dohodli účastníci rokovaní tzv. kontaktnej skupiny. Obe strany sa však odvtedy opäť navzájom obviňujú z porušovania dohody o zastavení paľby. Konflikt na východe Ukrajiny trvá od jari roku 2014 a vyžiadal si už takmer 10.000 obetí na životoch.
Viac k témam: prímerie, UkrajinaZdroj: Webnoviny.sk - Na východe Ukrajiny obe strany opäť porušujú prímerie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow