21. november 2018. Elvíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na východné Slovensko mieri veľký japonský investor

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

V Košiciach pravdepodobne investuje japonská spoločnosť Minebea.BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Na východné Slovensko možno príde veľký japonský investor. Ide o spoločnosť Minebea, ktorá podniká v oblasti elektrotechniky. O príchode tohto japonského investora priamo v krajine vychádzajúceho slnka rokuje minister hospodárstva Peter Žiga a primátor Košíc Richard Raši.
"Konečne máme výnimočnú šancu po dlhých rokoch dostať veľkého investora svetového mena priamo do Košíc," povedal Žiga. "Ak sa podarí všetko úspešne dotiahnuť do konca, pôjde o významný impulz pre Košice a celý región," dodal Raši.
Slovenskí predstavitelia zatiaľ nekonkretizovali, koľko by mohla japonská firma na východe Slovenska preinvestovať a koľko pracovných miest by vďaka tejto investícii mohlo vzniknúť. "Ide o veľkú investíciu, rádovo ide o desiatky miliónov eur a o stovky pracovných miest," doplnil Žiga. Podľa primátora Košíc by mala japonská spoločnosť priniesť na Slovensko investíciu s vyššou pridanou hodnotou. "Mimoriadne dôležitý pre budúcnosť je plán investovať aj do výskumu a vývoja," konštatoval Raši.
Minister Žiga, primátor Raši a prezident spoločnosti Minebea Yoshihisa Kainuma priamo v Japonsku podpísali memorandum o porozumení. "Je to dôležitý krok pre dokončenie investície," uzavrel Žiga.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow