19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na zakázanie hazardu bude stačiť menej podpisov obyvateľov

SITA  21.12.2016 21.12.2016  

Miestna samospráva sa podľa novely zákona o hazardných hrách bude môcť rozhodnúť, v ktorých budovách umožní prevádzkovať hazardné hry.
BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) - Prezident Andrej Kiska podpísal novelu zákona o hazardných hrách, ktorú poslanci parlamentu schválili 29. novembra. Podľa tejto novely bude na zakázanie hazardu v Bratislave a v Košiciach postačovať petícia, pod ktorú sa podpíše 15 percent dospelých obyvateľov mesta.
V iných mestách a obciach bude treba pod zákaz hazardu 30 percent podpisov plnoletých občanov. Poslankyňa NR SR Edit Pfundtner (Most-Híd) predkladala pozmeňujúci návrh, ktorým sa kvórum znižuje na spomínaných 15 percent.
Pfundtner prešiel aj návrh, ktorý predložila so straníckou kolegyňou Irén Sárközy. Ministerstvo financií totiž navrhovalo, aby petícia občanov, ktorá upozorňuje na opakované a preukázateľné porušenie verejného poriadku, bola prešetrená políciou. Z novely toto nakoniec vypustili.
Odporúčame:

Kiskovi sa nepozdáva jasličkový zákon, vrátil ho parlamentu

Vrátenie zákona o registrácii cirkvi rozcitlivelo SNS

Danko: Prezident porušil džentlmenskú dohodu s koalíciou

Ďalší pozmeňujúci návrh, ktorý poslanci schválili, stanovuje, že miestna samospráva sa bude môcť rozhodnúť, v ktorých budovách umožní prevádzkovať hazardné hry. Pôjde napríklad o hotely. V bytových domoch bude možné prevádzkovať hazardné hry len vtedy, ak s tým bude súhlasiť nadpolovičná väčšina vlastníkov.
Novela zákona sprísňuje podmienky pri prevádzke hazardných hier a ochranu ľudí v tejto oblasti. Dôležitou zmenou podľa ministerstva financií je najmä fakt, že poberatelia rôznych sociálnych dávok by sa už do herní dostať nemali. Cieľom novely je tiež znížiť počet miest, na ktorých sa hazardné hry prevádzkujú. Od roku 2019 by tak mali automaty a "gambling" zmiznúť napríklad z krčiem. Novela presúva hazardné hry do herní a zvyšuje minimálny počet hracích zariadení pripadajúcich na jednu herňu zo súčasných päť na 12 kusov. Zákon tiež stanovuje prísnejšie pravidlá aj pre prevádzkovateľov online hazardných hier, konkrétne si berie na mušku čierny trh nelegálneho hazardu. Ide o subjekty bez licencie, ktoré nemajú na svoju činnosť povolenie a zároveň ani neplatia na Slovensku dane.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow