22. máj 2018. Júlia, Juliana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nacionalistický protest sprevádzajú výtržnosti, polícia použila slzotvorný plyn

 12.8.2017 12.8.2017  

CHARLOTTESVILLE 12. augusta (WebNoviny.sk) — Guvernér Virgínie vyhlásil stav núdze v reakcii na nacionalistické zhromaždenie, ktoré by mohlo podľa očakávaní prilákať až 6 000 účastníkov.
Guvernér Terry McAuliffe v sobotu uviedol, že cieľom je pomôcť štátu reagovať na násilie. Zhromaždenie sa koná v meste Charlottesville, asi 160 kilometrov od Washingtonu. Stav núdze umožňuje miestnym úradom nasadiť v prípad potreby proti demonštrantom dodatočné sily.

Odporúčame:Vláda na protest proti Madurovi vyhostila venezuelského veľvyslanca

Poriadková polícia už musela zasahovať z dôvodu zrážok medzi nacionalistami a ich odporcami, pričom použila aj slzotvorný plyn. Najmenej dvaja ľudia podľa polície utrpeli zranenia. Krajne pravicoví demonštranti mali oblečené uniformy, helmy, niesli štíty, konfederačné zástavy a otvorene aj dlhé strelné zbrane.
Nacionalisti protestujú proti plánom na odstránenie sochy generála, ktorý podporoval otroctvo. Generál Robert E. Lee velil silám Konfederácie počas občianskej vojny v rokoch 1861-65. Jeho socha sa nachádza v mestskom parku.
Viac k témam: nacionalizmus, polícia, protest, USAZdroj: Webnoviny.sk - Nacionalistický protest sprevádzajú výtržnosti, polícia použila slzotvorný plyn © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow