19. november 2018. Alžbeta. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nad Hollywoodom sa niekoľko hodín týčil nápis 'Hollyweed'

SITA  2.1.2017 2.1.2017  

Neznámy muž preliezol cez ochranné oplotenie okolo nápisu na kopci nad Hollywoodom a zmenil dve takmer 14-metrové biele písmená 'O' na 'e' pomocou veľkých nepremokavých plachiet, nespôsobil tak trvalé škody.LOS ANGELES 2. januára (WebNoviny.sk) - Obyvateľov najznámejšej štvrte kalifornského Los Angeles privítalo ráno po novoročných oslavách prekvapenie: svetoznámy nápis Hollywood na ich mestskou časťou niekto zmenil na "Hollyweed".
Neznámy muž v noci na nedeľu preliezol cez ochranné oplotenie okolo nápisu na kopci nad mestom a zmenil dve takmer 14-metrové biele písmená "O" na "e" pomocou veľkých nepremokavých plachiet, nespôsobil tak trvalé škody. Vandala, ktorý bol celý oblečený v čiernom, zachytili bezpečnostné kamery a podľa polície mu za novoročný žart hrozí obvinenie z nedovoleného vniknutia na cudzí pozemok.
Slovo "weed" (tráva) je v hovorovej angličtine označením pre marihuanu. Voliči v Kalifornii v novembri schválili návrh na legalizáciu rekreačného používania marihuany od roku 2018. Turisti v kopcoch nad Hollywoodom sa v nedeľu ráno fotografovali pred pozmeneným nápisom, pokým o niekoľko hodín správcovia plachty neodstránili.
K podobnému žartíku došlo už pred presne 41 rokmi, keď 1. januára 1976 vysokoškolský študent použil závesy na vytvorenie nápisu "Hollyweed" pri príležitosti zmiernenia kalifornských štátnych zákonov týkajúcich sa marihuany.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow