29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nadácia M-MARKET pomohla sumou 64 000 EUR

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Lučenec, 20. január 2017 – Nadácia M-MARKET v rámci grantových programov doteraz pomohla sumou vyše 64 000 EUR. V roku 2017 bude pokračovať vo svojich doterajších sociálnych aktivitách a rozvíjať partnerstvo s crowdfundingovou platformou StartLab.
Nadácia M-MARKET bola založená 14. júla 2014. Je pokračovaním sociálnych aktivít, ktoré už od roku 2011 realizovala spoločnosť spolu s Centrom pre filantropiu (CpF). Kooperácia Nadácie M-MARKET a CpF pokračovala i v rokoch 2014 a 2015, kedy boli vyhlásené dva veľké grantové programy. Prvý - "Hľadá sa talent" - bol zameraný na podporu tých, ktorí majú potenciál stať sa špičkou a priekopníkmi vo svojom obore. Druhý program "SPOLU" mal ambíciu naštartovať verejnoprospešné zbierky, teda motivovať organizátorov aj viac zaangažovať prispievateľov. Zámery sa podarilo naplniť.
V rámci grantových programov bolo za celú históriu filantropických aktivít prerozdelených viac ako 64 000 EUR. Finančne bolo podporených 22 individuálnych žiadostí, pričom prostriedky putovali napríklad na podporu mladých talentov, umelcov, neformálneho vzdelávania, športovcov a športových klubov. Nadácia M-MARKET tiež finančne podporila rôzne športové a kultúrne podujatia a pomohla i rodinám so zdravotne postihnutými deťmi.
"V minulom roku vzišlo zo spolupráce Nadácie M-MARKET a CpF partnerstvo crowdfundingovej platformy StartLab. Platforma je určená pre kreatívcov, startupy a všetkých aktívnych občanov, ktorí majú v hlave zaujímavé a originálne nápady a potrebujú na ich realizáciu získať finančné prostriedky.” Uviedol správca Nadácie M-MARKET Vladimír Kocúrek. Cieľom je podporiť nekomerčné projekty určené pre zlepšenie kvality života na Slovensku.
"V roku 2017 plánuje Nadácia M-MARKET pokračovať vo svojich etablovaných sociálnych aktivitách, ktoré aspoň určitou mierou prispievajú k zlepšeniu kvality života spoločnosti. Našou snahou je účelne podporovať zmysluplné projekty a byť oporou pre tých, ktorí to skutočne potrebujú," doplnil predseda správnej rady Nadácie M-MARKET Marián Šufliarsky.

Ďalšie informácie i činnosti nadácie nájdete na webe www.m-market.sk

Nadácia M-MARKET je nadáciou M-MARKET, akciová spoločnosť, ktorá je významnou slovenskou investičnou spoločnosťou sídliacou v Lučenci. Do svojej súčasnej podoby sa M-MARKET, akciová spoločnosť transformovala v roku 1997. Charakter jej pôsobenia na trhu je zachytený v prenájme nehnuteľností, ďalej v správcovských a developerských činnostiach a facility managemente. Medzi známy projekt spoločnosti patrí sieť nákupných a obchodných centier KOCKA.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow