28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Najmenej nezamestnaných majú štyri okresy Trnavského kraja

SITA  25.12.2016 25.12.2016  

Ide o okresy Galanta, Piešťany, Hlohovec a Trnava, v ktorých bola miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac pod 3,60 %. BRATISLAVA 25. decembra (WebNoviny.sk) - Okresy Galanta, Piešťany, Hlohovec a Trnava minulý mesiac pokorili v miere evidovanej nezamestnanosti všetky bratislavské okresy. Všetky tieto štyri okresy sa nachádzajú v Trnavskom kraji. V okresoch Galanta, Piešťany a Hlohovec bola v novembri najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku, a to zhodne 3,32 %.
Odporúčame:

Miera nezamestnanosti na Slovensku je najnižšia od roku 2008

Bratislava až na druhom mieste

Za nimi nasleduje okres Trnava, kde miera evidovanej nezamestnanosti v novembri dosiahla 3,52 %. Až za týmito okresmi sa nachádza okres Bratislava V s mierou nezamestnanosti 3,96 %. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola na konci novembra tohto roka vyššia ako 20 % v štyroch okresoch na Slovensku. Ide o okresy Rimavská Sobota, Kežmarok, Revúca a Rožňava. Z týchto okresov sa dva nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji. Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci minulého mesiaca v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 24,77 %.

Nezamestnanosť je najnižšia od roku 2008

Nasleduje okres Kežmarok, kde miera nezamestnanosti ku koncu novembra tohto roka predstavovala 21,13 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Revúca. V ňom bola miera nezamestnanosti 20,84 %. Okres Rožňava vykázal ku koncu minulého mesiaca mieru nezamestnanosti 20,75 %. Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla na konci novembra tohto roka 8,78 %. Dostala sa tak na najnižšiu úroveň od decembra 2008, kedy predstavovala 8,39 %.
Oproti koncu októbra tohto roka sa miera evidovanej nezamestnanosti znížila o 0,30 percentuálneho bodu. Medziročne bola miera nezamestnanosti minulý mesiac nižšia o 1,99 percentuálneho bodu. Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 238 380 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti koncu októbra tohto roka ide o pokles o 8 214 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 52 132 osôb.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow