21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Najsmutnejší ľudia žijú na Kube, zaspomínal si Kiska

SITA SITA SITA  27.11.2016 27.11.2016  

Slovenský prezident Andrej Kiska navštívil Kubu aj s manželkou asi pred trinástimi rokmi. Ľudia sú tam smutní, ale tiež inteligentní, túžiaci po slobode a normálnom živote.BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) - Život bývalého kubánskeho prezidenta Fidela Castra by mali podľa prezidenta SR Andreja Kisku hodnotiť v prvom rade Kubánci. "Ľudia, ktorým ovplyvnil život. My ostatní by sme im mali želať, aby bola Kuba šťastnou krajinou a skutočne sa raz stala pre svojich občanov ostrovom slobody," napísal v nedeľu prezident na Facebooku.
Kiska bol v tejto krajine asi pred 13 rokmi. "Učiteľkin plat bol vtedy deväť dolárov mesačne. Kuracie mäso iba pre turistov, pre domácich kuracie krky. Koncert hudby s 30 účinkujúcimi a štyrmi divákmi. Bolo toho skutočne veľa," opísal prezident. S manželkou si na Kube požičal auto. Tri týždne spolu s domácim sprievodcom cestovali naprieč celou krajinou. "Hádam nikde na svojich potulkách svetom som nevidel toľko smutných ľudí. Inteligentných, túžiacich po slobode a normálnom živote," povedal Kiska.
Odporúčame:

Svetoví politici reagujú na úmrtie Fidela Castra

Fico: Kuba nikoho neohrozovala, chcela len žiť vlastný život

Zomrel bývalý kubánsky prezident Fidel Castro (†90)

Na Castra podľa neho panovali rozličné názory. "Jedni sa tešili, že keď zomrie – už vtedy sa hovorilo o jeho problémoch so zdravím - príde sloboda. Druhí, ľudia na vidieku, si ho nevedeli vynachváliť. Dostali pôdu, mohli na nej sami pracovať. V dome s oknami bez skiel bol v obývačke moderný televízor. Vodca Fidel sa rozhodol niektorým rodinám darovať darček," uviedol prezident.
Keď Kiska začiatkom tohto roka prijal podpredsedu Rady ministrov Kuby, snažil sa mu aj na príklade Slovenska vysvetliť, aká dôležitá je pre rozvoj krajiny demokracia a možnosť slobodne vyjadriť názor, hoci aj kritický. "Všetci robíme chyby a každý rozumný človek by mal chcieť, aby ho na jeho chyby druhí ľudia upozornili. Bez toho, aby mali obavu, že za svoj názor pôjdu do väzenia," dodal prezident.
Bývalý kubánsky prezident Fidel Castro zomrel v piatok 25. novembra večer vo veku 90 rokov, informovala o tom kubánska agentúra Prensa Latina. "Túto smutnú správu priniesol prezident Raúl Castro prostredníctvom vystúpenia v štátnej televízii," napísala Prensa Latina. Prezident ďalej uviedol, že telo bývalého revolučného vodcu podľa jeho želania spopolnia. Fidel Castro vládol na Kube 47 rokov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow