28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Najvyšší predstavitelia ruskej armády a NATO spolu hovorili po prvý raz od roku 2014

 3.3.2017 3.3.2017  

MOSKVA 3. marca (WebNoviny.sk) - Šéf generálneho štábu ruskej armády Valerij Gerasimov telefonoval v piatok s predsedom vojenského výboru NATO Petrom Pavlom po prvý raz od zmrazenia vzťahov Severoatlantickej aliancie s Moskvou v roku 2014. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany, ktoré cituje agentúra TASS.
Gerasimov hovoril s generálom Pavlom o bezpečnostných otázkach, možnostiach obnovy vojenskej interakcie, prevencii incidentov a účasti predstaviteľov Aliancie na medzinárodných podujatiach organizovaných ruským rezortom obrany. Gerasimov svojmu náprotivkovi tlmočil znepokojenie Moskvy ohľadom sústredenia síl NATO v blízkosti ruských hraníc. Obaja generáli zároveň potvrdili potrebu spoločných krokov na zmiernenie napätia a stabilizáciu situácie v Európe.
Gerasimov taktiež informoval generála Pavla o vojenských cvičeniach, ktoré ruský rezort obrany plánuje realizovať v tomto roku. Obaja predstavitelia sa záverom telefonátu dohodli na pokračovaní bilaterálnych kontaktov.
Išlo o prvé stretnutie svojho druhu na najvyššej úrovni od apríla 2014, keď NATO prerušilo dialóg s Ruskom v dôsledku jeho anexie ukrajinského polostrova Krym a podpory proruských separatistov na východe Ukrajiny.
Viac k témam: NATO, RuskoZdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší predstavitelia ruskej armády a NATO spolu hovorili po prvý raz od roku 2014 © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow