18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nálety vo východnom Aleppe zabili desiatky civilistov

SITA SITA SITA  19.11.2016 19.11.2016  

V dôsledku náletov z uplynulých dní museli uzavrieť ďalšie štyri nemocnice vo východnom Aleppe, kde tak nezostalo v prevádzke žiadne väčšie zdravotnícke zariadenie.LONDÝN/BERLÍN 19. novembra (WebNoviny.sk) - Najmenej 25 civilistov zahynulo za posledný deň pri útokoch sýrskej armády na obliehané časti mesta Aleppo, kde sa v posledných dňoch opäť stupňujú boje proti povstalcom. Najnovšiu bilanciu obetí zverejnila organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.
Podľa údajov SOHR, ktoré prevzala agentúra DPA, boli v sobotu povstalecké štvrte vo východnom Aleppe terčom intenzívnych náletov a delostreleckých útokov. Uvedený nárast v počte obetí je najvyšší od utorka, keď sa v danej oblasti skončilo niekoľkotýždňové obdobie relatívneho pokoja.
V dôsledku náletov z uplynulých dní museli uzavrieť ďalšie štyri nemocnice vo východnom Aleppe, kde tak nezostalo v prevádzke žiadne väčšie zdravotnícke zariadenie. Pri útokoch bola zasiahnutá aj posledná funkčná klinika pre detských pacientov, uviedol Zväz sýrskych zdravotníckych organizácií.
Predstaviteľ nemeckého Červeného kríža Christof Johnen v rozhovore pre sobotňajšie vydanie denníka Tagesspiegel upozornil na možnosť úplného kolapsu infraštruktúry v Aleppe vrátane rozvodov elektriny a pitnej vody. Zároveň konštatoval, že vzhľadom na chýbajúce bezpečnostné záruky je v súčasnosti prakticky nemožné poskytovať obyvateľom humanitárnu pomoc.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow