29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Národná bezpečnostná stratégia USA je imperiálna, vraví Kremeľ a chváli krajinu za spoluprácu

 19.12.2017 19.12.2017  

MOSKVA 19. decembra (WebNoviny.sk) - Kremeľ skritizoval novú národnú bezpečnostnú stratégiu Spojených štátov ako "imperiálnu", avšak pochválil USA za to, že chcú spolupracovať s Ruskom v oblastiach spoločného záujmu.

"Podvratné metódy" Ruska

Stratégia zverejnená v pondelok je k Rusku tvrdšia, ako sa prezident Donald Trump verejne vyjadruje. Obviňuje Rusko z používania "podvratných metód" s cieľom oslabiť dôveru v Spojené štáty a európske vlády.

Odporúčame:Za útok WannaCry je zodpovedná Severná Kórea, tvrdia USA, Veľká Británia a Microsoft

Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov v utorok novinárom povedal, že zmienky o Rusku považuje Moskva za imperiálne a ukazujúce "averziu voči multipolárnemu svetu". Dodal však, že Rusko oceňuje výzvy na spoluprácu v oblastiach, ktoré môžu byť výhodné aj pre USA.

Presadzovanie amerických záujmov

Trump predstavil novú bezpečnostnú stratégiu v pondelok v Bielom dome. Chce sa podľa nej sústrediť najmä na dôsledné presadzovanie amerických národných záujmov, a to aj v prípadoch, ak to môže znamenať zhoršenie vzťahov s inými krajinami.
Leitmotívom dokumentu je heslo z Trumpovej predvolebnej kampane Amerika na prvom mieste. Spojené štáty budú "stáť za svojimi záujmami tak, ako ešte nikdy nestáli," vyhlásil prezident. "Amerika je v hre a Amerika zvíťazí," povedal.
Viac k témam: Donald Trump, Rusko, USA, Vladimir PutinZdroj: Webnoviny.sk - Národná bezpečnostná stratégia USA je imperiálna, vraví Kremeľ a chváli krajinu za spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow