12. december 2018. Otília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Našou povinnosťou je chrániť a zvyšovať minimálnu mzdu, myslí si Róbert Fico

 18.2.2018 18.2.2018  

BRATISLAVA 18. februára (WebNoviny.sk) - Povinnosťou sociálnych demokratov je chrániť a zvyšovať minimálnu mzdu. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to v nedeľu uviedol predseda vlády Robert Fico.

Stúpanie priemerného zárobku

"Postupne by sme všetko mali robiť preto, aby minimálna mzda predstavovala 60 percent z priemerného zárobku v národnom hospodárstve," povedal premiér s tým, že cieľom je v horizonte niekoľkých rokov dospieť k sume 600 eur. To by totiž predstavovalo práve 60 % z priemerného zárobku v národnom hospodárstve, keďže ten je podľa Fica momentálne na úrovni 1 000 eur. Popri tom bude podľa premiéra zároveň stúpať aj priemerný zárobok.

Odporúčame:Fico má ambíciu piatykrát po sebe vyhrať voľby a chce aj zostavovať vládu

Fico zdôraznil, že je niekoľko dôvodov, prečo sociálni demokrati trvajú na existencii a raste minimálnej mzdy. "Po prvé, musíme urobiť rozdiel medzi tými, ktorí pracujú a ktorí nepracujú," zdôraznil predseda vlády. Rozdiel medzi týmito dvoma situáciami musí byť podľa neho motivujúci. "Naviac, rast minimálnej mzdy tlačí na rast ostatných miezd," skonštatoval.

Musíme ísť ďalej

Zvyšovaniu minimálnej mzdy momentálne podľa Fica praje aj stav ekonomiky. "Ak sa pokúša niekto hospodársky úspech krajiny postaviť na lacnej pracovnej sile, tak zakladá súčasne chudobu. A preto je našou povinnosťou, keďže kondícia ekonomiky je perfektná, tlačiť na rast miezd," vyhlásil s tým, že urobí všetko preto, aby bola minimálna mzda zakotvená do Ústavy SR.

Odporúčame:Vyššie územné celky otvárajú na školách nevyužiteľné odbory, podľa Fica je to plytvanie peniazmi

To by podľa neho znamenalo výrazný posun v oblasti sociálnych práv. "Bol by som veľmi rád, keby sa nám podarilo do ústavy dostať oblasť sociálnych práv tretej generácie, pretože máme niečo v ústave, ale je to nevykonateľné, slabé, musíme ísť ďalej," dodal Fico.
Viac k témam: Robert FicoZdroj: Webnoviny.sk - Našou povinnosťou je chrániť a zvyšovať minimálnu mzdu, myslí si Róbert Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow