18. január 2019. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

NATO má veľké cvičenie Spring Storm, v Estónsku sú tisíce vojakov

 9.5.2017 9.5.2017  

TALLINN 9. mája (WebNoviny.sk) - Takmer 9000 vojakov z viacerých krajín začalo v pondelok veľké vojenské cvičenia v Estónsku.
Okrem príslušníkov estónskej armády, brancov i záložníkov sa na manévroch nazvaných Spring Storm (Jarná búrka) zúčastňujú aj členovia ozbrojených síl z ďalších členských štátov NATO a iných partnerských krajín.
Vojenské cvičenia budú trvať do 26. mája, ich cieľom je nácvik koordinácie medzi rôznymi jednotkami. Najväčšie každoročné manévre v pobaltskej krajine sú zároveň záverečným testom pre estónskych brancov.

Odporúčame:Šojgu: Hliadkovanie lietadiel NATO nad Pobaltím je hrozbou pre bezpečnosť Ruska

Len minulý mesiac privítal estónsky premiér Jüri Ratas na vojenskej základni Tapa slávnostne príslušníkov mnohonárodného kontingentu síl Severoatlantickej aliancie, ktorých premiestnili do krajiny s cieľom posilnenia východného krídla NATO.
Na základni 150 kilometrov od hranice s Ruskom bude umiestnených okolo 1200 vojakov z Británie a Francúzska, neskôr k ním pribudnú ešte kolegovia z Dánska.
O vyslaní tisícov vojakov členských krajín NATO do Poľska a troch pobaltských republík sa rozhodlo vlani na varšavskom summite aliancie. Kontingent NATO v Poľsku bude pôsobiť pod americkým velením, v Estónsku pod britským, v Lotyšsku pod kanadským a v Litve pod nemeckým.
Viac k témam: Estónsko, NATO, Spring StormZdroj: Webnoviny.sk - NATO má veľké cvičenie Spring Storm, v Estónsku sú tisíce vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow