19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Návrh SNS na vyplácanie 13. platu považuje Fico za podnetný

 13.3.2017 13.3.2017  

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Povinné vyplácanie trinásteho platu zamestnancom, ak vo firme pracujú viac ako jeden rok, považuje premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico za podnetný návrh, o ktorom je pripravený sa rozprávať na Koaličnej rade. Trinásty plat navrhuje Slovenská národná strana (SNS).
„Pokiaľ ide o platy, tlak na zvyšovanie minimálnej mzdy musí pokračovať. Ja by som veľmi privítal, keby sa nám podarilo v krátkom čase pretaviť vianočný príspevok na 13-ty dôchodok. Ak budú peniaze, ja som posledný proti tomu, aby sme ľuďom nedali peniaze, pretože štátna správa je správa, kde tie platy ani zďaleka nie sú také, ako si ľudia možno predstavujú,“ reagoval premiér Robert Fico.

Odporúčame:Štát by mal podľa SNS prebrať vymáhanie výživného, navrhuje aj povinný trinásty plat

SNS navrhuje uzákoniť povinné vyplácanie trinásteho platu zamestnancom, ak vo firme pracujú viac ako jeden rok. Zároveň by táto odmena mala byť oslobodená od odvodového zaťaženia. "Chceme, aby sa v Slovenskej republike dôsledne uplatňoval princíp zásluhovosti a výkonu, aj preto budem so svojimi koaličnými partnermi hovoriť o potrebe uzákonenia trinásteho platu pre všetkých zamestnancov,“ uviedol predseda SNS a Národnej rady SR Andrej Danko.
Princíp trinásteho platu alebo odmeny sa podľa SNS zatiaľ u nás uplatňuje len na základe dobrovoľnosti zo strany zamestnávateľa. Ide o nenárokovateľnú zložku mzdy a môže byť dohodnutá aj v kolektívnej zmluve.
Viac k témam: Andrej Danko, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Návrh SNS na vyplácanie 13. platu považuje Fico za podnetný © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow