26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Navrhnite miesta, kde majú policajti merať rýchlosť

 31.3.2017 31.3.2017  

BRATISLAVA 31. marca (WebNoviny.sk) - Prekročená rýchlosť je druhou najčastejšou príčinou dopravných nehôd.
Do plánovanej aprílovej preventívnej akcie sa už tretí rok po sebe bude môcť zapojiť verejnosť, a to návrhmi úsekov, kde najčastejšie dochádza k porušovaniu pravidiel cestnej premávky. Dvadsaťštyrihodinová dopravná akcia Rýchlostný maratón 2017 sa uskutoční 19. až 20. apríla.

Odporúčame:Cestný pirát sa rútil mestom 130 km/h, dostal najvyššiu pokutu

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, návrhy bude možné posielať od 3. apríla od 10:00 do 9. apríla do 22:00 na stránke ministerstva vnútra.
Po vyhodnotení všetkých námetov zostavia policajti zoznam "Top navrhovaných úsekov". Napriek tomu, že ide o preventívnu akciu, závažné priestupky budú policajti riešiť nekompromisne, upozornila Baloghová.
Okrem Slovenska sa do tejto preventívnej akcie zapoja Cyprus, Česká republika, Nemecko, Španielsko, Estónsko, Fínsko, Maďarsko, Chorvátsko, Taliansko, Írsko, Luxembursko, Litva, Lotyšsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Srbsko, Veľká Británia.
Viac k témam: Polícia SR, Rýchlostný maratón 2017Zdroj: Webnoviny.sk - Navrhnite miesta, kde majú policajti merať rýchlosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow